Brak wzwodu po wypadku - czy po rekonstrukcji cewki moczowej erekcja powróci?

Trzy miesiące temu miałem wypadek komunikacyjny. Została złamana miednica, po licznych badaniach lekarze stwierdzili ubytek cewki moczowej. W najbliższym czasie przejdę zabieg rekonstrukcji cewki. Niestety od momentu wypadku nie miałem wzwodu. Czy jest szansa, że zmieni się to po rekonstrukcji? czy potrzeba więcej czasu, żeby wszystko wróciło do normy? Czy taki uraz wskazuje bezwzględnie na brak erekcji już na zawsze? Czy w takim wypadku jest możliwe wspomaganie się lekami lub jakieś inne sposoby? Bardzo proszę o pomoc, pozdrawiam.
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Zaburzenia erekcji są częstym powikłaniem złamania miednicy. Zwykle dochodzi do uszkodzenia nerwów lub naczyń tętniczych, które nie są w stanie dostarczyć wystarczającej objętości krwi do wypełnienia ciał jamistych prącia, niezbędnego procesu do powstawia wzwodu.

Niestety bez zapoznania się z Pana dokumentacją medyczną nie jestem w stanie określić co jest bezpośrednią przyczyną u Pana.

Niestety zabieg rekonstrukcji cewki moczowej nie ma wpływu na występowanie wzwodu. Być może planowany jest dodatkowy zabieg w celu poprawy Pana jakości życia seksualnego.
Sugerowałabym skonsultować się z Pana lekarzem prowadzącym i wypytać o planowane leczenie i docelowe rezultaty.

Pozdrawiam