Brak zarodka w 6 tygodniu ciąży u 30-latki

Witam, chciałabym się dowiedzieć czy muszę się martwić brakiem zarodka w 6 tc. Na usg był widoczny pęcherzyk ciążowy, doktor mówi, że jeszcze może być za wcześnie i dlatego nie widać. następną wizytę mam za 2 tygodnie. trochę się stresuje bo w rożnych artykułach i książkach piszą, że w 6 tc widać już zarodek. to moja druga ciąża, pierwsza skończyła się poronieniem w 6tc, dlatego się stresuje. czy to że moje cykle były 31 dniowe może mieć wpływ na to że jeszcze nie widać zarodka?proszę o odp.Aga

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Proszę zaufać specjaliście ginekologowi, który prowadzi Pani ciążę. Rzeczywiście może być bowiem jeszcze za wcześnie, by zarodek był widoczny. Póki co nie powinna mieć Pani powodów do niepokoju. Wskazane jest jednak wykonanie kontrolnego badania USG za 2 tygodnie. Odpowiadając zaś na Pani pytanie, fakt, że miała Pani nieco dłuższe cykle nie ma związku z tym, że nie udało się jeszcze uwidocznić zarodka.

Proszę po pierwsze być w stałym kontakcie z lekarzem prowadzącym-zgłaszać jakiekolwiek doleglwości. Wykonać badanie USG za 14 dni-u częsci kobiet obraz zarodka w USG pojawia się później..