Brak zmian w węzłach po operacji oszczędzającej pierś

Jestem po operacji oszczędzającej pierś, czekam na wyniki. Na USG i mammografii nie wykryto zmian w węzłach, czy to oznacza, że ich nie było, czy mogą być? Czy w takim wypadku zawsze wycina się węzły?

Aleksander Ropielewski

Dopiero potwierdzenie brak zmian w węzłach chłonnych w badaniu histopatologicznym daje pełną pewność, dlatego do tego czasu proszę zachować cierpliwość. To czy usuwane są węzły chłonne zależy od rodzaju usuwanej zmiany (nawet w przypadku zmian złośliwych nie zawsze konieczne jest usuwanie węzłów chłonnych) i stopnia jej zaawansowania.