Brałam globulkę na grzybicę i nie mam miesiączki - dlaczego?

Witam! Mam 18 lat. Niepokoi mnie brak miesiączki. Może zacznę od początku. Cykle mam prawie regularne, wahają się od 28-29 dni. 15 listopada miałam miesiączkę, jak zwykle 4-5 dni. 2 grudnia współżyłam z partnerem. Wypada wtedy owulacja, a jeśli nie, to kilka dni po owulacji. Plemniki mojego partnera były płodne. Do wytrysku doszło, ale tylko troszeczkę "wpadło" do mojej pochwy, a resztę obok mnie. Według kalendarzyka miesiączkę powinnam dostać 14 grudnia, czyli wczoraj i nie pojawia się. Dziś zrobiłam test ciążowy, ale wyszedł negatywny. 26 listopada byłam u ginekologa i z cytologii wyszło, że mam małą grzybicę pochwy. Lekarz przepisał mi globulkę, nie pamiętam już nazwy, ale była jedna biała globulka w opakowaniu i miała starczyć na 3, 4 dni. Włożyłam ją zaraz po wizycie u lekarza. Teraz nie mam miesiączki. Wiem, że panikuję, bo spóźnia się dopiero 2 dni, ale nigdy się tak nie zdarzyło. Teraz męczy mnie pytanie: Brak miesiączki spowodowany jest ciążą czy jakimś skutkiem ubocznym po wzięciu tej globulki? Dziękuję bardzo i pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Test ciążowy wykonany w dniu spodziewanej miesiączki powinien być wiarygodny. Jednak dla pewności proponuję powtórzenie go za tydzień.
Brak miesiączki może w Pani przypadku być wynikiem stanu zapalnego pochwy oraz leków, które Pani przyjmowała.
Gdyby miesiączka się nie pojawiła wskazana będzie wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam