Brązowa, bezwonna wydzielina ok.21 dnia cyklu- dlaczego?

Witam!
Jakiś czas temu po wizycie u ginekologa, endokrynologa, badaniu krwi (gł. pod kątem hormonalnym), badaniu usg dopochwowym stwierdzono u mnie PCOS. Na obu jajnikach widoczne są liczne pęcherzyki. Dodatkowo mam podwyższony poziom tsh i niski poziom progesteronu.

Od 2 miesięcy biorę luteinę, ponieważ miesiączki niestety również nie są stałe. Tabletki przyjmuję od 16 dnia cyklu (przez 10 dni). Niestety dzisiaj (o.22 dnia cyklu) zauważyłam brązowe upławy.
W związku z tym mam pytanie- skąd mogły się one wziąć i czy oznaczają coś złego? Mam zamiar pojawić się u lekarza, ale dopiero po miesiączce, której spodziewam się za ok.5,6 dni. Dodam, że wydzielina jest bezwonna, nic mnie poza tym nie boli.
Proszę o odpowiedź

Witam!

Brązowe upławy są wyrazem niewielkiego krwawienia (plamienia) z dróg rodnych.
Dla zespołu policystycznych jajników charakterystyczne są zaburzenia miesiączkowania. Mogą się przejawiać nieregularnymi cyklami menstruacyjnymi oraz krwawieniami między miesiączkami. (Więcej o zespole PCO może się Pani dowiedzieć z artykułu na stronie: http://abctradzik.pl/zespol-policystycznych-jajnikow ).

Z drugiej strony plamienia czasami towarzyszą owulacji (w PCOS może występować nieregularnie) lub poprzedzać krwawienie miesiączkowe.

Trudno powiedzieć która z tych przyczyn spowodowała u Pani plamienia, nie stanowią jednak zagrożenia
Nie ma konieczności przyspieszania wizyty u ginekologa. Przy spotkaniu z lekarzem powinna go Pani poinformować o plamieniach. Być może trzeba będzie zmodyfikować leczenie. Należy też ustalić przyczynę zwiększonego stężenia TSH, który może być spowodowany zaburzeniami w obrębie tarczycy lub przysadki.