Brązowa plamka na żołędzi

Witam! Od ok. roku mam brązową plamkę na żołędzi, wygląda jak znamię. Nie boli, nie swędzi, nie powiększa się. Jednak wygląda to brzydko pod względem estetycznym. Jestem prawiczkiem, więc nie jest to choroba, którą mogłem zarazić się od partnerki. Proszę o radę.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam,

Opisywana zmiana o charakterze przebarwienia może odpowiadać znamieniu. Znamiona barwnikowe mogą występować nie tylko w obrębie skóry, ale także błon śluzowych.

Dobrym rozwiązaniem byłaby wizyta u lekarza dermatologa wykonującego badanie dermatoskopowe (to rodzaj małego mikroskopu, przez który w dużym powiększeniu ogląda się zmiany w obrębie skóry), który jednoznacznie określi z jaką dokładnie zmianą mamy do czynienia.

Pozdrawiam