Brązowa wydzielina. Co to może być?

Współżyłam z chłopakiem 1 dzień po miesiączce, był to nasz pierwszy raz. Krwi w ogóle nie było. Prezerwatywa ani nie pękła, ani sperma nie dostała się do mojej pochwy. Po kilku dniach, gdy robił to ręką, zauważyliśmy kilka kropelek krwi. Oboje byliśmy zaskoczeni, po 7 dniach zrobiłam test ciążowy, wynik wyszedł negatywny.

Czy jest możliwe,że jestem w ciąży? 5 dni później znów współżyliśmy i pojawiło się kilka kropelek, następnego dnia to samo, stopniowo tej krwi było coraz mniej. Jak to jest, że nie było jej za pierwszym razem, a była później? Jakiś czas później zaczęłam mieć bóle przy sikaniu, czasem pobolewały mnie jajniki, swędzenie pochwy, jednak nie był to nasilony ból.
Byłam pewna, że to zapalenie pęcherza i brałam lek. Ból ustał, ale swędzenie nadal występuje. Ostatnio dostałam miesiączki, na początku wydzielina była brązowa, a 2 dni później dopiero widać było krew taką, jaka powinna być. Teraz miesiączka mi się kończy i znów mam brązową wydzielinę. Czym to jest spowodowane? Czy jest możliwe, że jestem w ciąży?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Z opisanej przez Panią historii wynika, że nie jest możliwe, aby zaszła Pani w ciążę. Przy defloracji (przebiciu błony dziewiczej) nie zawsze pojawia się krew. Możliwe, że podczas kolejnych zbliżeń doszło natomiast do otarcia ściany pochwy, co spowodowało krwawienie. Miesiączka może czasem mieć nieco inny charakter niż zwykle. Najpewniej rzeczywiście przeszła Pani infekcję w obrębie dróg moczowych (raczej cewki moczowej niż pęcherza). Świąd może wskazywać natomiast na grzybicę pochwy (zapraszam też do lektury artykułu: http://abcgrzybica.pl/grzybica-pochwy).
Proszę niezwłocznie udać się do lekarza, który wdroży odpowiednie leczenie.
Pozdrawiam serdecznie!