Brązowa wydzielina: czy można ją samodzielnie wyleczyć?

Ostatnio zaczęła u mnie pojawiać się brązowa wydzielina. Jestem dość młoda i wstydzę się iść z tym do lekarza. Mogę to sama wyleczyć?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Brązowa wwydzielina z pochwy może występować w pierwszych latach miesiączkowania. Najczęściej jest spowodowana zaburzeniami hormonalnymi. Jeśli był to incydent jednorazowy to nie ma powodu do niepokoju. Gdy plamieniom towarzyszy świąd oraz pieczenie w okolicach pochwy może to świadczyć o infekcji. Jeśli problem będzie się nasilał bądź nie ustąpi należy udać się na wizytę do lekarza specjalisty ginekologa.