Brązowa wydzielina i dziwny zapach - co to może być?

Dzień dobry, mam pewien problem, gdyż zauważyłam dzisiaj u mnie brązową wydzielinę, bardzo gęstą, taka lepka typu wazelina, taka maź i o bardzo nieprzyjemnym zapachu. Mam 22 lata, czego to może być objaw? Bardzo proszę o odpowiedz. Dziękuję.

Witam serdecznie!

Przyczyn opisywanych objawów może być wiele.
Opisywane dolegliwości mogą być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. Mogą pojawić się w wyniku infekcji dróg rodnych lub zmian patologicznych w układzie rozrodczym.

Z całą pewnością wskazana jest wizyta u ginekologa, jeżeli w ostatnim czasie nie miała Pani wykonywanej cytologii wart badanie wziąć pod uwagę.

Jeżeli stosuje Pani leki antykoncepcyjne, w trakcie terapii również wystąpić mogą nieprawidłowe krwawienia z dróg rodnych.

W wypadku rozpoznania choroby infekcyjnej, jeżeli jest Pani aktywna seksualnie, rozważyć będzie należało równoczesne leczenia Partnera.

Pozdrawiam