Brązowa wydzielina i pieczenie pochwy a ciąża

Witam, zawsze mam regularne miesiaczki. Biorę już od jakiegoś czasu lek na trądzik - na 'a', który chyba też może wpływać na kobiece sprawy, jest bardzo mocny. Mam problem, ponieważ miałam kilka dni temu okres, był regularny, z tym że trwał tylko 2 dni. Po 6 dniach już nie leciała mi krew i myślałam, że mi się skończył, kochałam się z chłopakiem i zaczął mi znowu leciec podczas stosunku. Następnego dnia zaczęło mnie tam piec bardzo i leciała brązowa wydzielina lekko 'pachnąca', rzadka, i ten stan trwa od 3 dni. Kochaliśmy się bez zabezpieczenia, więc teoretycznie też mogę być w ciąży, ale wątpię ;/ Bardzo mnie to piecze. Co to może być?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Brązowa wydzielina z dróg rodnych może oznaczać krwawienia śródcykliczne (nie związane z miesiączką). Są różne przyczyny takich krwawień, np. zaburzenia hormonalne, nadżerka. Leczy się Pani z powodu trądziku - zaburzenia hormonalne będące przyczyną nieprawidłowych krwawień mogą także wywoływać trądzik. Brązowa wydzielina, która ma specyficzny zapach, może być także skutkiem infekcji dróg rodnych (wskazywałoby na to "pieczenie)... Tak czy owak, powinna się Pani udać do ginekologa w celu wyjaśnienia przyczyn tych dolegliwości.

Pozdrawiam!