Brązowa wydzielina i problem z zajściem w ciążę

Witam, mam pytanie, otóż w kwietniu i w lipcu 2010 roku miałam silne krwawienie i lekarze dali mi na zatrzymanie okresu. Nie miałam aż pół roku, szok. Od ponad 2 lat nie mogę zajść w ciążę. Mąż nie może się badać, bo ma astmę i bierze leki na sterydach, a ja właśnie mam od środy brązowe plamienie z mała ilością krwi. Co to może być?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Brak miesiączki przez tak długi okres oraz problemy z zajściem w ciążę świadczą najprawdopodobniej o poważnych zaburzeniach hormonalnych. Plamienia również mogą mieć tę przyczynę. Powinna Pani udać się do ginekologa lub ginekologa-endokrynologa, jeśli poważnie myśli Pani o ciąży. Przypuszczalnie nie tylko miesiączki, ale i owulacje występują u Pani rzadko, co nie rokuje dobrze w kwestii szans na ciążę (bez leczenia). Należy wykonać diagnostykę, przede wszystkim hormonalną i wdrożyć odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam serdecznie!