Brązowa wydzielina i skok temperatury a plamienie implantacyjne

Witam, potrzebuję pomocy. Dziś jest mój 35 dc. Od 27 do 32 dc temperatura zaczęła mi rosnać (mierzę temperaturę właściwie - rano, przed wstaniem, mniej więcej o tej samej godzinie), ale przejdzmy do rzeczy: 33 dc temperatura spadła mi gwałtownie w dół, z 36,6 na 36,2, więc myślałam, że dostanę miesiączkę. Cały dzień pobolewał mnie brzuch i wieczorem na bileiźnie zobaczyłam brązowe plamy, więc pomyślałam,  że to miesiączka, bo tak zawsze wyglądał pierwszy jej dzień, więc założyłam podpaskę i poszłam spać.

Nastepnego dnia (34 dc) zmierzylam temp. i miałam 36,5, a na podpasce nic nie było, a gdy mam okres to zawsze jest, no i przez cały dzień też nic. Dziś jest 35 dc, temp 36,5, robiłam test, ale wyszedł negatywny, a więc stad moje pytanie: czy mogło to być plamienie implantacyjne? Czy jeśli się udało, to test tego jeszcze nie wykrył? Strasznie bym chciała być w ciąży... Kochamy się średnio co 2-3 dni, a że mam nieregularne miesiączki, nie wiem, kiedy mam dni płodne, więc strzelamy. Jestem 5 miesięcy po poronieniu, a dodam jeszcze, że nigdy nie zdażyło mi się takie plamienie, więc jestem trochę poddenerwowana:(

Bardzo proszę o odpowiedź, pozdrawiam.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Plamienie, które Pani zaobserwowała, mogło być związane z implantacją. Nie można się jednak kierować Pani wynikami pomiarów temperatury w ostatnim cyklu, ponieważ taki schemat (nagły spadek i potem wzrost) nie jest charakterystyczny dla implantacji ani też owulacji. Bardziej miarodajne byłyby zapewne obserwacje śluzu szyjkowego (w okresie płodnym staje się on przejrzysty i bardziej obfity) lub wyniki testów owulacyjnych.

Test ciążowy mógł dać wynik fałszywie negatywny, ponieważ wykonany został dość wcześnie. Proponuję ponowić test po tygodniu (z moczu porannego), jeśli nie pojawi się obfite krwawienie (miesiączka) lub wykonać test z krwi
- badanie stężenia betaHCG, które jest czulsze od testu z moczu.

Pozdrawiam serdecznie!