Brązowa wydzielina i swędzenie - czym to może być spowodowane?

Witam :) Przejdę może od razu do sprawy: 4 dni po współżyciu (dodam, że się zabezpieczaliśmy prezerwatywą) pojawiły się u mnie lekkie kłucia w jajnikach (tylko pierwszego dnia), a do tego brązowa wydzielina (bardzo ciemna, jak roztopiona czekolada) i swędzenie. Dodam, że wydzielina nieprzyjemnie pachnie. Pierwszego dnia było jej bardzo malo, drugiego już wiecej, a dzisiaj zauwżyłam jej znacznie więcej. Jestem w połowie cyklu, chociaż nie wiem czy okres mi się nie przesunie, bo podczas poprzedniogo brałam antybiotyki i skończył się on 3 dni wcześniej. Czy to może być grzybica? Dodam jeszcze, że ostatnio piłam troszkę więcej alkoholu.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Kłucie w jajniku w połowie cyklu jest najprawdopodobniej objawem owulacji. Brunatne plamienie, o ile trwa nie dłużej niż dwa dni, również może towarzyszyć owulacji. Jeżeli trwa dłużej to może wskazywać na zaburzenie hormonalne (niedomoga lutealna), polipa, nadżerkę lub mięśniaki macicy.

Świąd może wskazywać na infekcję grzybiczą, która jest tym bardziej prawdopodobna, że stosowała Pani kurację antybiotykową. Radzę się udać do ginekologa, w celu rozpoczęcia kuracji przeciwgrzybiczej i zdiagnozowaniu przyczyn plamienia.

Pozdrawiam serdecznie!