Brązowa wydzielina po okresie w czasie stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Biore pierwsze tabletki antykoncepcyjne i mialam 6dni baarfzo obfity okres a teraz od 2dni mam czarno-brazowa wydzieline.wzielam juz 8tabletek bo postepuje zgodnie ze wskazowkami.jak intepretwac te wydzieline?z gory dziekuje za odpowiedz

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podczas rozpoczynania stosowania antykoncepcji hormonalnej mogą pojawiać się działania niepożądane w postaci brązowego plamienia. Jeśli dolegliwości nie ustąpią w trakcie stosowania 3 pierwszych opakowań lub ulegną znacznemu nasileniu to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.

W czasie przyjmowania pierwszych 3 opakowań tabletek antykoncepcyjnych można zaobserwować plamienia śródcyklowe. Takie objawy po 3 opakowaniu wymagają konsultacji ginekologicznej.