Brązowa wydzielina w ciąży

Witam,
mam 28 lat i jestem w 20 tyg. ciąży. W dniu dzisiejszym mija 5 dni, od kiedy zakończyłam brać globulki dopochwowe przeciw grzybicy. Obecnie mam gorszą wydzielinę z pochwy o kolorze brązowym o konsystencji czasem gęstej.

Dodam, że właściwie od początku ciąży nękają mnie te upławy tylko, że wcześniej były koloru żółtego. Brałam już różne leki ale chyba nie pomagają. Dwa tyg. temu miałam usg gdzie wykazało, że wszystko rozwija się prawidłowo, szyjka właściwych rozmiarów. Nie odczuwam dodatkowo żadnych bóli czy innych dolegliwości. Czy powinnam przyspieszyć termin wizyty u ginekologa? Czy te upławy mogą zagrażać dziecku?
Pozdrawiam serdecznie!

Witam!

Brązowa wydzielina może być oznaką zakażenia w obrębie pochwy. Dość często bywa też objawem niewielkiego krwawienia. Leki, które Pani brała mogły podrażnić śluzówkę pochwy, stąd mogło wziąć się krwawienie. Z drugiej strony brązowa wydzielina może też oznaczać krwawienie z dróg rodnych. Dlatego jeżeli ma Pani taką możliwość proponuję wcześniej udać się do ginekologa, aby wyjaśnić przyczynę pojawienia się brązowych upławów.