Brązowa wydzielina z czarnymi skrzepami z pochwy przed okresem

Dzień dobry. Od paru dni z pochwy wydobywa mi się brązowa wydzielina z czarnymi skrzepami. Okres powinnam dostać dopiero za parę dni. Z chłopakiem nie współżyjemy, ale raz w miesiącu uprawiamy peeting (nie wkłada mi palca do pochwy, bo jest za ciasno). Co to może być? Jestem za granicą i nie mogę na razie iść do ginekologa. Badałam się przed wyjazdem, bo miałam coś podobnego, ale ani badanie, ani usg niczego nie wykryły.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opisane upławy nie muszą sugerować ciąży, warto jednak wyjaśnić ich przyczynę.
Czasami mogą to być krwawienia czynnościowe związane z nieprawidłowościami hormonalnymi lub krwawienia związane ze zmianami organicznymi.
Proponuję jednak skonsultować się z ginekologiem gdyby objawy nie ustępowały.