Brązowa wydzielina z dodatkiem krwi z pochwy

Witam.
W nocy z 05 na 06.01.2011r. kochałam się z moim chłopakiem podczas okresu (okres dostałam 04.01.2011r.) i do tej pory (dziś mam 12 dzień krwawienia) krwawię. Strasznie się martwię co to może być?
Wizytę u lekarza ginekologa mam dopiero 19.01. Dodam, że w czasie krwawienia bardzo boli mnie brzuch (podbrzusze). Z krwią razem wylatują ze mnie jakieś żyły (tak jak bym miała normalny okres tylko, że tej krwi jest troszkę mniej no i plamienie pozostające na wkładce (która od 2 dni już nie wystarcza) ma kolor brązowy z dodatkiem krwi.
Proszę odpiszcie mi, co to może być? Czy to coś poważnego?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Trudno powiedzieć co jest przyczyną krwawienia. Ponieważ do stosunku doszło w momencie menstruacji nie można jednoznacznie stwierdzić, że to stosunek był powodem krwawienia, czy że się do niego przyczynił. Przyczyn krwawienia z dróg rodnych może być bardzo wiele- od zmian hormonalnych, przez infekcje, aż po zmiany chorobowe jak nadżerka, polip czy rak szyjki macicy, mięśniaki macicy bądź endometrioza. Diagnostyka polega na wykluczaniu kolejnych możliwych przyczyn. Wizyta u ginekologa jest zalecana w przypadku wystąpienia tak długiego krwawienia o nieznanej przyczynie.

Pozdrawiam serdecznie!