Brązowa wydzielina z krwią

Planowaliśmy zacząć starać się z mężem o dziecko w tym miesiącu i raz nawet bez żadnych zabezpieczeń spróbowaliśmy, ale nie były to moje dni płodne i mąż nie miał wytrysku we mnie. Po kilku dniach, kiedy miałam już dni płodne, pojawiła się brązowa wydzielina z odrobiną krwi. Trwa to już 2 dni i nie mam pojęcia co może oznaczać?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Tego typu plamienie może mieć różne przyczyny. Może ono np. być objawem owulacji (nie powinno w takim wypadku trwać dłużej niż 2 dni). Inne możliwe przyczyny krwawienia to nadżerka szyjki macicy, polipy czy mięśniaki, ewentualnie zaburzenia hormonalne- niewydolność ciałka żółtego. W tym ostatnim przypadku podkrwawianie rozpoczyna się typowo w drugiej fazie cyklu i trwa aż do miesiączki. Proszę poobserwować się i, jeśli problem ponowi się w następnym cyklu (a będzie Pani podejrzewać, że nie jest to raczej krwawienie owulacyjne), udać się na wizytę do ginekologa.
Pozdrawiam!