Brązowa wydzielina z piersi a intrepretacja wyniku USG

Witam mam 30lat i jestem bardzo za niepokojona Mam brązowy wyciek z prawej piersi natomiast z lewej przezroczysty zrobiłam usg piersi Wynik:Piersi o budowie gruczołowej gęstej uwidoczniono poszerzone gruczoły mlekowe.Doły pachowe wolne Wskazana konsultacja w Poradni Chorób Piersi Terminy są bardzo odległe mam wizytę dopiero w 214 roku proszę o rady ;

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Brązowa wydzielina z piersi może mieć wiele przyczyn. Najczęściej jest to bowiem wynik tzw. brodawczaków, czyli łagodnego rozrostu nabłonka przewodów mlekowych. Warto jednak pamiętać, że może być to także objaw nowotworu - dlatego warto zachować czujność. Proszę zatem nie bagatelizować problemu, tylko udać się do Poradni Chorób Piersi.