Brązowa wydzielina z pochwy: czy mam się niepokoić?

Witam. Mam 26 lat. Od ponad 8 lat brałam tabletki antykoncepcyjne, a teraz z mężem staramy się o dziecko już drugi miesiąc. Wiem, że na pewno trochę potrwa zanim mój organizm znowu nauczy się funkcjonować bez tabletek, ale po ostatnim stosunku pojawiła się brązowa wydzielina z pochwy i to nie był pierwszy raz. Ostatnio też się pojawiła tylko, że była koloru bardziej czerwonego i również po stosunku. Mój cykl trwa około 35 dni. Krwawienie po stosunku pojawiło się około 2-3 dni przed okresem. Czy to może być objawem jakichś chorób? Dodam również, że jakiś rok wcześniej robiłam sobie badanie cytologiczne i nic mi nie dolegało. Dziękuję i pozdrawiam.

26 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
Plamienie/krwawienie po stosunku może być  objawem nadżerki szyjki macicy, infekcji dróg rodnych, polipów szyjki macicy. Pomimo tego,że miała Pani wykonane badania rok temu należy je powtórzyć. Konieczna jest wizyta u ginekologa.
Pozdrawiam