Brązowa wydzielina z pochwy po pierwszym stosunku seksualnym

Witam. Mam problem, 2dni temu straciłam dziewictwo..Podczas stosunku dobrze się czułam, może trochę bolało. Po stosunku zaczęłam krwawić.. Dziś już jest 2 dzień od mojego "pierwszego razu" i zamiast krwi, wycieka mi z pochwy brązowa wydzielina. Co to może oznaczać? Coś groźnego?!
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Opisane przez Panią krwawienie najprawdopodobniej jest związane z przerwaniem błony dziewiczej. Brązowa wydzielina to natomiast podbarwiony krwią śluz. Zmniejszenie nasilenia krwawienia oznacza, że "rana" po przerwanej błonie dziewiczej się goi. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju. Jeśli krwawienie by się nasiliło, proszę skonsultować się z lekarzem ginekologiem.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Świąd okolic płciowych zdecydowanie nie jest objawem fizjologicznym. Może być natomiast objawem podrażnienia jak i infekcji. Proszę zatem zastosować 3 razy dziennie okłady z borasolu i probiotyk dopochwowy. Jeśli objawy nie ustąpią, bardziej prawdopodobną przyczyną będzie infekcja, co oznacza konieczność konsultacji ginekologicznej.