Brązowa wydzielina z pochwy przez cały czas

Witam. Niepokoi mnie brązowy śluz, który praktycznie mam przez cały czas. Po zakończeniu miesiączki są może 2 dni przerwy, ale potem pojawia się brązowa, ciągnąca się wydzielina, która utrzymuje się praktycznie do następnej miesiączki. Jest tak już od dobrych kilku miesięcy. Mam regularną miesiączkę od ok. 7 lat. Nigdy nie brałam tabletek antykoncepcyjnych. Jeśli chodzi o tampony to używam ich naprawdę bardzo sporadycznie, nawet nie pamiętam kiedy ostatnio. Współżyję od kilku lat. Ostatnio byłam u ginekologa 3 miesiące temu. Lekarz stwierdził u mnie kiedyś nadżerkę. Wykonywał mi cytologię, ale za każdym razem mam prawidłową. Podobno wszystko jest w porządku. Nie uzyskałam konkretnej odpowiedzi dlaczego ten śluz cały czas mi się pojawia. Nie konsultowałam jeszcze tego z innym ginekologiem. Czy śluz może być spowodowany tą nadżerką czy może to być też coś innego? Czy po prostu tak już mam, czy można zrobić jakieś dodatkowe badania aby stwierdzić jaka jest tego przyczyna? Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Rzeczywiście przewlekłe plamienia wskazują na nadżerkę.
Są jeszcze inne przyczyny, takie jak: zaburzenia hormonalne, zakażenia. Jednak w Pani przypadku, ze względu na wcześniejszą diagnozę, najbardziej prawdopodobna jest właśnie pierwsza wymieniona przeze mnie przyczyna.
Na pewno nie może Pani przejść z tym do porządku dziennego. Niezbędne jest wszczęcie diagnostyki. Sugerowałabym jak najszybszą wizytę u lekarza ginekologa.

Pozdrawiam.