Brązowa wydzielina zamiast okresu przy negatywnym teście ciążowym

Witam.
Mam 20 lat i pewien problem. Ostatnio (przez mniej więcej pół roku, wcześniej zdarzały się jakieś zaburzenia hormonalne-ginekolog powiedziała, że to burza hormonalna). Miałam regularny okres, w tym miesiącu zamiast okresu miałam jakieś dziwne plamienia (brązowa wydzielina, czasem przypominająca krew). Robiłam dwukrotnie w ciągu dwóch tygodni test ciążowy i wynik wyszedł negatywny.

Rok temu skończyłam brać tabletki antykoncepcyjne (****- dwuskładnikowa tabletka antykoncepcyjna), po nich miałam podwyższona prolaktynę, lecz nic na to nie brałam (lekarka mówiła żeby się wstrzymać). Nie staram się o dziecko, współżyję z narzeczonym, zabezpieczając się prezerwatywą. Martwi mnie jednak brak okresu w tym miesiącu, co może być tego przyczyną? Nigdy wcześniej się z czymś takim u mnie nie spotkałam.
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam, Patrycja

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Być może plamienia były objawem zaburzeń hormonalnych, natomiast prawdziwa miesiączka dopiero się pojawi. Bardzo prawdopodobne, że nawróciła u Pani hiperprolaktynemia. Pojedyncza nieregularność cyklu nie stanowi jednak jeszcze wskazań do diagnostyki, gdyż takie jednorazowe problemy z miesiączką mogą występować również u całkiem zdrowych kobiet raz na jakiś czas (np. raz w roku, po wpływem stresu, zmiany klimatu itp.). Radzę więc odczekać miesiąc-dwa i, jeśli cykl nie unormuje się, zgłosić się do lekarza.
Pozdrawiam serdecznie!