Brązowawy śluz przy tabletkach antykoncepcyjnych

Witam bardzo serdecznie! Obecnie jestem w trakcie 7 opakowania tabletek, dziś powinnam zażyć 15 tabletkę. I dziś od rana delikatnie pobolewa mnie podbrzusze, i zauważyłam znikome ślady brązowawj wydzieliny. Nie jest to plamienie, tylko śluz, jest podbarwiony właśnie tak na brązowo... Dzwoniłam do lekarki, powiedziała, że tak się może zdarzyć, i że jeśli krwawienie przyjmie większą postać, tak jak przy 7-dniowej przerwie, mam odstawić tabletki. Zapisałam się jutro na wizytę prywatną... ale mam lekkiego stracha...

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Plamienia związane z antykoncepcją hormonalną mogą wystąpić podczas pierwszych 3 cykli jej stosowania. W Pani przypadku brązowa wydzielina może być związana z pominięciem którejś z tabletek lub zażywaniem leków mogących obniżyć skuteczność antykoncepcji hormonalnej. Jeśli sytuacja taka nie miała miejsca, to można podejrzewać, że plamienia nie są związane z antykoncepcją hormonalną, ale np. z nadżerką, zapaleniem przydatków. Wizyta u ginekologa powinna wyjaśnić wątpliwości.

Pozdrawiam!