Brązowe i różowe plamienie z pochwy

Witam! Mam 33 lata i przez całe życie borykam się z nieregularnymi miesiączkami. Ostatnią miesiączkę miałam 30stycznia. Mój problem polega na tym, że oprócz braku krwawienia występuje brązowe plamienie, bóle podbrzusza, kłucia z lewej lub prawej strony brzucha, a także dyskomfort w pochwie.
Podczas zbliżenia czuję ból i występuje różowe plamienie. Czasami po oddaniu moczu wychodzi ze mnie jakiś skrzep. Chciałabym zaznaczyć, że brązowe plamienie mam już od 3 tyg. Od 20 lutego byłam na diecie, zażywałam Linee.
Proszę mi powiedzieć, co mi dolega! Pozdrawiam i dziękuję!

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Objawy, jakie Pani opisuje są niewątpliwie wskazaniem do wizyty u ginekologa, w celu zbadania ginekologicznego oraz wykonania badania usg przezpochwowego. Na podstawie Pani dolegliwości można podejrzewać endometriozę (rozrost błony śluzowej macicy poza jamą macicy) - wskazuje na to acykliczne krwawienia, bóle w podbrzuszu, bolesne współżycie oraz krwiomocz. Oczywiście bez wykonania wstępnych badań, o których wspomniałam oraz w razie potrzeby dodatkowej diagnostyki, nie można postawić żadnej pewnej diagnozy.

Dlatego jeszcze raz podkreślam - bez wizyty u lekarza nie można ostatecznie rozpoznać choroby, ani wdrożyć odpowiedniego leczenia.

Tutaj znajdzie Pani krótki artykuł o endometrioze.

Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia!