Brązowe kropki na skórze a zażywanie amfetaminy

mam 19 lat mam poważny problem zażywałem amfetamine przez 3 miesiące dość regularnie i pojawiły się problemy zmiany naskórne w postaci brązowych kropek na rękach .Odkryłem nie dawno w odbycie 4 czerwone kropki i strasznie to śmierdzi ,miewam uczucie jak by coś wewnątrz ciała chodziło i swędziało ,czerwone ręce PROSZE O POMOC !

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W czasie zażywania narkotyku mogą się pojawić zmiany po postacią wyprysku z brunatnymi przebarwieniami, z tendencją do powstawania owrzodzeń. Podstawą leczenia jest odstawienie narkotyku. Proszę pamiętać iż amfetamina niesie ze sobą szereg negatywnych skutków, jak chociażby wybuchy agresji, drażliwość, irytację ale nie o nich mowa w tym momencie. Pojawiają się także formikacje (omamy cenestetyczne, halucynoza pasożytnicza), czyli wrażenia obecności na skórze różnych insektów, stąd może wspomniane objawy. Warto skorzystać z pomocy specjalisty.