Brązowe krwawienia w młodym wieku?

Witam.
Mam 15lat. Mam cykle regularne od 4 lat co 22-27 dni. Zwykle miesiączka trwa 6-7 dni.
Ostatnio zauważyłam brązowe plamienie. Minęło 10dni od mojej ostatniej miesiączki. Nie współżyję i nigdy nie miałam problemów z miesiączką.

Dodam, że jestem wegetarianką, ale dostarczam wszystkich potrzebnych witamin do swojej diety, ale nie w postaci leków oraz nie przyjmuję żadnych antybiotyków itp.
Czy powinnam się martwić tymi plamieniami? Czym mogą być spowodowane?
Proszę o pomoc!

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Plamienia międzymiesiączkowe jest to bardzo niespecyficzny objaw, tzn. jest cała gama zaburzeń mogących dawać podobne objawy: od zaburzeń hormonalnych (np. niewydolność ciałka żółtego), po zaburzenia organiczne w obrębie narządu rodnego jak nadżerki, polipy oraz inne schorzenia. Z tego powodu w każdym przypadku jest to wskazanie do wizyty u ginekologa - w celu wykonania badania oraz w razie potrzeby poszerzenia diagnostyki np. o badanie usg, czy też badania hormonalne.

Tutaj znajdzie Pani filmik na temat nieregularnych miesiączek.

Serdecznie pozdrawiam!