Brązowe plamienia - czy mogę być w ciąży?

Biorę tabletki antykoncepcyjne zawsze (czyli przez 4 lata). Krwawienie z odstawienia trwało 5-6 dni. Teraz od dwóch cykli krawienie wygląda jak lekkie plamienie i raczej brązowe. Zapomniałam raz wziąć tabletki w ostatnim tygodniu (przerwa wynosiła więcej niż 12 godzin). Czy to może sugerować, że jestem w ciąży od poprzedniego cyklu? I czy możliwe, że nie występowałyby przy tym inne sygnały świadczące o ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Ze względu na to, że przyjmowała Pani tabletki nieregularnie to należy wykluczyć ciążę. Inne objawy ciąży nie musiały się pojawić. Proponuję wykonanie testu ciążowego.
Jeżeli ciąża zostanie wykluczona, a kolejne krwawienia będą budziły niepokój proponuję wizytę u ginekologa.
Pozdrawiam