Brązowe plamienia między miesiączkami

Witam!

Mam pewien problem. Dwa tygodnie temu skończył mi się okres (mam go regularnie). Od tego czasu do tej pory mam brązowe plamienia, w ciągu tych dwóch tygodni dwa razy współżyłam ostatnio dwa dni temu i dziś te brązowe upławy jakby się nasiliły, zauważyłam tez trochę krwi. Co to może oznaczać? Do tego troszkę boli mnie podbrzusze, ale tak lekko. Czy może być to coś poważnego i czy normalnie mogę współżyć? Dodam, że w najbliższym czasie na pewno wybiorę się do lekarza. Z góry dziękuję :)

Witam serdecznie!

Niewątpliwie każde plamienie międzymiesiączkowe wymaga konsultacji ginekologicznej. Do ustalenia właściwej przyczyny dolegliwości konieczne jest przeprowadzenie pełnego badania ginekologicznego, czasem wraz z badaniem obrazowym (USG) oraz badaniami hormonalnymi. Najczęstszą przyczyną plamień śródcyklicznych u młodych kobiet są zaburzenia hormonalne. Innymi są infekcje, nadżerki, torbiele jajników, endometrioza i wiele innych. Plamienia w większości przypadków nie stanowią przeciwwskazania do współżycia. Jeżeli w trakcie stosunku nie odczuwa Pani zwiększonego dyskomfortu to wydaje się, że nie musi Pani rezygnować z życia intymnego.

Pozdrawiam