Brązowe plamienia między okresem

Mam 49 lat i od pół roku mam brązowe śmierdzące plamienia między okresem.Tak naprawdę nie wiem czy jestem w trakcie okresu czy przed okresem.Nie odczuwam żadnych dolegliwości,ale mam wciąż poczucie,że śmierdzę.Pół roku temu robiłam badanie cytologiczne i było wszystko w porządku.Obecnie leczę grzybicę paznokci stóp.Poza tym nie biorę żadnych leków,ani środków antykoncepcyjnych.Czy to typowy objaw menopauzy?Czy rak szyjki macicy>

Lek. Marta Gryszkiewicz

Rak nie smierdzi i nie po zapachu się go diagnozuje. Plamienia śródcykliczne mogą być oznaką menopauzy.