Brązowe plamienia po stosunku w dni płodne a ciążą

Witam.
Mam 24 lata. W grudniu 30 2009 urodziłam córeczkę naturalnie. Po 4 tygodniach 28.01.2010 dostałam miesiączkę (nie karmie piersią od początku). 10.02 dostałam plamienie brązowe. które trwało 5 dni i było dużo tego i ból podbrzusza jak na okres. 20.02 kochałam się z moim mężem do końca. A następnego dnia zauważyłam u siebie śluz jajka kurzego. Zorientowałam się, że to mogły być dni płodne. A wiec czy mogło dojść do zapłodnienia?
Dwa 3 dni po tym stosunku dostałam dwudniowe plamki brązowe i ból podbrzusza, zawroty głowy. Od tamtego momentu boli mnie cały czas podbrzusze, czasami żołądek. Jest mi zimno, a raz ciepło. No i dziś, czyli 11.03 dostałam znowu jakieś brązowe lekkie plamienie.
Nie wiem co to oznacza? Dodam, że wczoraj czyli 10.03 robiłam test i wyszedł negatywnie, a może dlatego, że nie z porannego moczu. Nie wiem.
Byłam u ginekologa jak dostałam te pierwsze plamienie z dnia 23.02 i wyszło, że wszystko w porządku i z macicą też. Więc nie wiem dlaczego tak mam. Miałam wtedy robione badanie z krwi i też wyszło negatywnie. A może dlatego, że za wcześnie, bo to było 6 dni po stosunku.
Proszę o pomoc, czekam na odpowiedź.

Lek. Magdalena Kowalska

Witam.
Mam 24 lata. W grudniu 30 2009 urodziłam córeczkę naturalnie. Po 4 tygodniach 28.01.2010 dostałam miesiączkę (nie karmie piersią od początku). 10.02 dostałam plamienie brązowe. które trwało 5 dni i było dużo tego i ból podbrzusza jak na okres. 20.02 kochałam się z moim mężem do końca. A następnego dnia zauważyłam u siebie śluz jajka kurzego. Zorientowałam się, że to mogły być dni płodne. A wiec czy mogło dojść do zapłodnienia?
Dwa 3 dni po tym stosunku dostałam dwudniowe plamki brązowe i ból podbrzusza, zawroty głowy. Od tamtego momentu boli mnie cały czas podbrzusze, czasami żołądek. Jest mi zimno, a raz ciepło. No i dziś, czyli 11.03 dostałam znowu jakieś brązowe lekkie plamienie.
Nie wiem co to oznacza? Dodam, że wczoraj czyli 10.03 robiłam test i wyszedł negatywnie, a może dlatego, że nie z porannego moczu. Nie wiem.
Byłam u ginekologa jak dostałam te pierwsze plamienie z dnia 23.02 i wyszło, że wszystko w porządku i z macicą też. Więc nie wiem dlaczego tak mam. Miałam wtedy robione badanie z krwi i też wyszło negatywnie. A może dlatego, że za wcześnie, bo to było 6 dni po stosunku.
Proszę o pomoc, czekam na odpowiedź.

Witam!

Pani problem podzieliłabym na dwa. Pierwszy dotyczy ewentualnej ciąży - uważam, że rzeczywiście 6-ty dzień po stosunku to za wczesny czas na wykonywanie testów ciążowych - proponuję wykonać test ciążowy w ok. 10 dniu. Jeśli wyjdzie negatywny to ciążę można praktycznie wykluczyć. Proponuję również uważać przez pierwsze 6-miesięcy po porodzie - Pani macica jest nadal osłabiona po wcześniejszym porodzie i zwiększone jest ryzyko powikłań w kolejnej zbyt wczesnej ciąży.
Drugi problem to plamienia i krwawienia międzymiesiączkowe - być może związane są one z przebytą niedawno ciążą i porodem. Rozumiem, że ginekolog niczego w badaniu nie stwierdził, dlatego też proponowałabym dalszą obserwację objawu. Jeśli plamienie będzie się zmniejszać to nie ma powodu do niepokoju, jeśli natomiast nasili się lub też będzie się powtarzać dłuższy czas proszę bezwzględnie zgłosić się do ginekologa na powtórne badanie i wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.