Brązowe plamienia podczas brania pigułek

Witam. Biorę od 1,5 roku tabletki antykoncepcyjne, ale zawsze o różnych godzinach między 21 a 1 w nocy, i od tygodnia zauważyłam przy stosunku dużą ilość śluzu białego, a w ciągu dnia brązowe plamienia. Czy to może być ciąża? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli zażywała Pani tabletki zgodnie z zaleceniami, regularnie (opóźnienia w zażyciu tabletki nie były większe niż 12 godzin), nie pominęła Pani żadnej, nie wystąpiły wymioty ani ciężkie biegunki i nie zażywała Pani leków mogących obniżyć działanie antykoncepcji hormonalnej (niektóre antybiotyki, leki przeciwgrzybicze, itp.), to najprawdopodobniej plamienia nie są związane z antykoncepcją hormonalną i nie ma zwiększonego ryzyka ciąży. Proszę udać się do lekarza. Przyczyną plamienia może być np. nadżerka albo infekcja dróg rodnych.

Pozdrawiam!