Brązowe plamienia podczas stosowania krążka antykoncepcyjnego

Witam stosuję od ponad 3 tyg. krążek. Stosuję to po raz pierwszy od pierwszego dnia miesiączki. Ale przez okres 3 tyg.codziennie miałam brązowe plamienia raz więcej raz mniej. Po tym okresie 3 tyg. wyciągnęłam krążek. I obecnie mam plamienia brązowo-czerwone, ale nie mam okresu takiego jak przez zastosowaniem krążka. Czy to normalne? Czy przy stosowaniu krążka mogę nie dostać okresu ? Albo będzie on tylko w postaci plamieni? Ile mogą trwać plamienia?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Nie ma powodów do niepokoju. Wszystkie opisany objawy są wynikiem stosowanego krążka. Plamienia śródcyklowe powinny ustąpić po 2-3 cyklach.