Brązowe plamienia w 6. tygodniu ciąży

Jestem w ciąży w 6 tygodniu i 6 dniu.w 6 tygodniu i 1 dniu dostałam małych plamień brązowych moja pani doktor prowadząca zaleciła mi luteinę dopochwowo 2x2.na izbie przyjęć zrobiono mi USG widać było ciałko żółte. dziecka nie było widać.Cały czas mam małe plamienia brązowe i raz dziennie od soboty kilka kropel krwi.luteina ma negatywny wpływ na rozwój dziecka? jaka może być przyczyna takich plamień?lekarz powinien zlecić oznaczenie poziomu progesteronu?przy takich plamieniach powinno się leżeć

Witam serdecznie. Luteina- czyli progesteron nie jest groźna dla płodu. W takiej sytuacji jednak konieczna jest wzmożona obserwacja ciąży. Plemienia w ciąży mogą mieć wiele powodów, część z nich nie jest groźna ale także pewna grupa przyczyn może stwarzać zagrożenie dla ciąży. Konieczne jest ponowne USG w celu oceny płodu.