Brązowe plamienie a ryzyko ciąży

Witam, mam pewne pytanie, dotyczące możliwości zajścia w ciążę, otóż "bawiłam" się ze swoim chłopakiem, wydzielał mu się preejakulat i dotknął mnie przypadkowo w pochwę, nie miał wytrysku ani nie wszedł we mnie tylko nastąpiło otarcie. Cała sytuacja miała miejsce 6 kwietnia, a ostatnio okres dostałam 1 kwietnia, natomiast 20 zauważyłam brązowy śluz. Nigdy nie zdarzyło mi się, aby taki kolor był wcześniej przed planowanym okresem, więc nie wiem, czy miałam wtedy dni płodne i mogę być w ciąży z takiego dziwnego przypadku, czy może ten kolor spowodowany jest jakąś infekcją. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam! W opisanej sytuacji ryzyko ciąży wydaje się być znikome. Opisywane zachowanie na pewno nie może być uznane za ryzykowne. Dodatkowo, najprawdopodobniej w dniu zbliżenia były Pani dni niepłodne (nie podała Pani długości cykli, co uniemożliwia dokładne wyliczenia dni płodnych). Plamienia międzymiesiączkowe mogą mieć różną etiologię. Ustalenie właściwej przyczyny dolegliwości możliwe jest wyłącznie w trakcie wizyty w gabinecie lekarskim, po przeprowadzeniu badania ginekologicznego. Jeżeli odczuwa Pani bóle, objawy dyzuryczne lub stany podgorączkowe, to infekcja jest jak najbardziej prawdopodobna. Przy braku wyżej wspomnianych dolegliwości konieczne jest wykluczenie innych zmian m.in. polipów, nadżerek itp. Pozdrawiam