Brązowe plamienie, brak okresu

Witam, miesiąc temu współżyłam pierwszy raz ze swoim chłopakiem. Została mi przebita błona, ale żadne z nas nie doszło i wytrysku nie było, ponieważ bardzo mnie ten stosunek bolał. Mieliśmy prezerwatywę. 1-2 marca powinnam dostać okres, a do dziś go nie ma. Ostatni był 29 stycznia. Zrobiłam już dwa testy, pierwszy 5 marca, a drugi 13, oba wyszły negatywne. Dodam jeszcze, że od 20 bądź 21 lutego brałam antybiotyk, doksycyklinę, i skończyłam go brać w piątek, tj. 12 marca. Wczoraj wieczorem zauważyłam brązowy śluz z pochwy i do dziś jest w niewielkich ilościach. Powiem, że strasznie denerwuję się tą sytuacją. Co Pani sądzi o tej całej sytuacji? Liczę ma pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Na podstawie powyższego opisu można wykluczyć obecność ciąży. Infekcja, antybiotykoterapia mogą wpłynąć na opóźnienie miesiączki lub czasem na pojawienie się plamień zamiast niej. Ale są również zaburzenia mogące powodować takie dolegliwości - np. zaburzenia hormonalne, czy zmiany w obrębie narządu rodnego, np. polipy. Dlatego proponuję kontrolną wizytę u ginekologa, który na podstawie badania oraz ewentualnego badania usg przezpochwowego, może wskazać, która z wymienionych sytuacji z największym prawdopodobieństwem występuje u Pani, a w razie dalszych wątpliwości zlecić dalszą diagnostykę, np. badania hormonalne.

Polecam Pani artykuł o testach ciążowych.

Serdecznie pozdrawiam!