Brązowe plamienie i brak okresu: przyczyny?

Witam! Jestem kobietą i mam 21 lat. Do tej pory miałam w miarę regularne cykle - około 27 dni, +/- 2dni. Ostatnią miesiączkę miałam 19 stycznia i trwała 5 dni. Zaniepokoiło mnie brązowe plamienie, które pojawiło się 8 i 9 lutego (trwało dwa dni). Jest już 28 luty, a ja nadal nie mam okresu. Zrobiłam nawet test ciążowy, wynik negatywny. Co to może oznaczać??

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Najczęściej takie plamienia są wynikiem zaburzeń hormonalnych. Jednorazowy incydent nie powinien budzić powodów do niepokoju. Innymi przyczynami brązowego plamienia mogą być zmiany w obrębie narządów płciowych, takie jak mięśniaki, polipy czy nadżerki. Jeśli plamienia ulegną nasileniu bądź powtórzą się w następnym cyklu, powinna Pani umówić się na wizytę do swojego lekarza ginekologa. Po zbadaniu specjalista będzie miał możliwość ustalenia przyczyny problemu.