Brązowe plamienie przy tabletkach antykoncepcyjnych

Witam! Mam problem i liczę na pomoc :) Biorę tabletki antykoncepcyjne Y..., jest to już kolejne opakowanie, więc plamienia raczej nie wynikają ze zmiany tabletek. Ostatni okres dostałam regularnie, ale nie był on zbyt obfity, 2 dni po nim pojawiło się drobne plamienie, brązowe, naprawdę nie było zbyt obfite. W poprzednim miesiącu tabletki brałam regularnie, punktualnie, ale kochałam się bez dodatkowego zabezpieczenia. Może moje pytanie wyda się głupie, ale jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę przy braniu tabletek? Co oznaczają takie plamienia?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli zażywała Pani pigułki zgodnie z zaleceniami, nie występowały wymioty oraz nie zażywała Pani leków mogących obniżyć skuteczność antykoncepcji hormonalnej, to ryzyko ciąży jest mniejsze niż 1%. Plamienia mogą być spowodowane przyczynami niezwiązanymi z antykoncepcją hormonalna i mogą być np. wynikiem nadżerki. Najlepiej będzie, jeśli uda się Pani do lekarza w celu wyjaśnienia przyczyny plamień.

Pozdrawiam!