Brązowe plamienie w czasie przerwy od tabletek

Witam! Biorę tabletki kontracept, robiłam miesięczną przerwę. Gdy dostałam plamienie wzięłam pierwszą tabletkę, od 3 dni mam ciągle brązowe plamienia. To dobrze, czy miałam czekać na obfity okres? Tabletki już biorę od 3 lat. Za każdym razem, gdy robiłam przerwy miałam normalny okres i zawsze wiedziałam, kiedy wziąć, niestety nie tym razem...

Witam serdecznie!
W obecnej sytuacji wszystko zależy od dnia cyklu, w którym pojawiło się krwawienie. Jeżeli był to czas oczekiwanej miesiączki, to brązowe plamienie zapewne jest wynikiem przyjmowania tabletek. W takiej sytuacji krwawienie należałoby uznać za miesiączkę. W innym przypadku należy podejrzewać plamienie śródcykliczne, stosunkowo często spotykane w pierwszych miesiącach po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej. Ze względu na niepewną sytuację, warto stosować dodatkowe metody zabezpieczenia przez 7 dni. Jeżeli plamienia będą trwały powyżej 7 dni wskazana będzie konsultacja ginekologiczna.

Pozdrawiam