Brązowe plamienie zamiast okresu i przerwanie stosowania tabletek antykoncepcyjnych a ciąża

witam. biore tabletki antykoncepcyjne. 20 lutego mialam 2 dniowy okres i przypadał mi on tak jak powinien tylko zazwyczaj miałam 7 dni, ten 2 dniowy okres był ogólnie dziwny pierwszy raz mialam tak, a mianowicie to nie był dokladnie okres tylko jakies brązowe plamienie. 3 marca kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia, i nie wzielam tabletki i od tamtej pory nie biore. Następnego dnia to jest 4 marca dostałam na poczatku brazowe plamienie a teraz to wyglada jak okres CZY TO moze bycCIAZA?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tej sytuacji szansa na ciąże jest dość mała, jednak nie można jej wykluczyć.

Jeśli przerwała Pani zażywanie tabletek to oczywiście musiało wystąpić krwawienie z odstawienia. Raczej wykluczona ciąża, jeśli do 03.03. brała Pani tabletki.