Brązowe upławy? Czy to nadżerka?

Witam serdecznie.
Dwa dni temu kochałam się bez zabezpieczenia ze swoim mężem, a dziś na wkładce higienicznej zobaczyłam brązowoczarne plamienie. Zdarzyło się tak już z 3 razy w rożnych odstępach czasu, a kiedyś to plamienie trwało nawet 2 tygodnie.
Rok temu byłam u ginekologa, który wykrył u mnie nadżerkę. Czy ona może być powodem tych ciemnych upławów?
Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Tak, przyczyną plamienia może być nadżerka szyjki macicy. Możliwe również, że cierpi Pani na zaburzenia hormonalne (wskazywałoby na to szczególnie pojawianie się plamienia w dniach poprzedzających miesiączkę). Krótkie, maksymalnie dwudniowe plamienie występuje również czasem w terminie owulacji.
Pozdrawiam serdecznie!