Brązowe upławy i brak okresu - co mi jest?

Mam 15 lat i od 2 lat mam okres. Na początku wszystko było ok. Miesiączka była regularna. Od jakiś 4 miesięcy okres spóźniał mi się o około 1 tydzień, ale w tym miesiącu, czyli listopadzie jeszcze nie miałam, a powinnam mieć 12 listopada. Od około 1,5 tygodnia pojawiły się brązowe upławy, a od 3 dni czerwone śluzowate upławy. Zupełnie niepodobne do miesiączki, ukazują się tylko wtedy, gdy oddaję mocz.
Czy jest powód do niepokoju? Czy powinnam iść do lekarza?
Proszę o radę.

Witam!

Na podstawie Twojego opisu, bez zbadania, nie jestem w stanie postawić diagnozy. Obraz Twoich dolegliwości w połączeniu z Twoim wiekiem najbardziej odpowiada zaburzeniom hormonalnym, ale dla potwierdzenia niezbędne będzie wykonanie badań hormonalnych.
Nie wspomniałaś czy rozpoczęłaś już współżyć. Jeśli tak, warto wykonać test ciążowy dla wykluczenia tej przyczyny.
Reasumując, niezbędna jest wizyta u ginekologa. Comiesięczne wydłużanie cyklu powinno zostać zdiagnozowane.

Pozdrawiam.