Brązowe upławy i brązowy śluz - czy to może być konsekwencją antykoncepcji?

Dzień dobry,
od kilku dni, a mianowicie od wtorku (21.12.2010) zaobserwowałam u siebie brązowe, bezwonne upławy, trwające cały dzień, mniej lub bardziej intensywne, w zależności od dnia, dodam jeszcze, że te upławy nastąpiły na równy tydzień przed spodziewaną miesiączką, która ma nastąpić we wtorek 28.12.2010.
Od prawie roku przyjmuję antykoncepcje doustną, tabletki o nazwie R***, wcześniej nie miałam z tym najmniejszych problemów, nie występowały u mnie żadne skutki uboczne. Jakiś miesiąc temu przeszłam badania na nadżerkę, z których wynikło, że nie występuje u mnie. Wyczytałam w internecie, że to może być nadżerka lub jakaś infekcja, a może to skutek uboczny tabletek?
Proszę o pomoc, gdyż w tym tygodniu nie wybiorę się do ginekologa z powodu miesiączki, a przyznam, że jest to uciążliwe i niekomfortowe dla mnie.
Dziękuję i pozdrawiam.

Witam serdecznie!

Plamienia są częstym działaniem niepożądanym antykoncepcji hormonalnej. Zwykle występują jednak w pierwszych miesiącach jej stosowania. W Pani przypadku należałoby się jednak zastanowić, czy stosowany przez Panią preparat jest dobrze dobrany. Takie plamienia mają często miejsce w przypadku za małej dawki hormonów. Zmiana preparatu zwykle wycofuje podobne dolegliwości.

Warto by było zatem udać się do swojego ginekologa, który po badaniu ginekologicznym będzie mógł ocenić właściwą przyczynę plamień i wdrożyć ewentualne leczenie.

Pozdrawiam