Brązowe upławy i wyciek z piersi

Dzień dobry! Na kilka dni przed misiączką zdarzają mi się plamienia (brązowe upławy). Kiedyś przez cały miesiąc miałam plamienia - bardzo delikatne. 4 miesiące temu miałam usuwaną nadżerkę, wcześniej była robiona cytologia - wyszła gr III, więc pobrano wycinek i wynik był dobry - tzn. wyszło przewlekłe zapalenie (dostałam wtedy antybiotyk). Czy te plamienia mogą być związane z tą nadżerką? Dodatkowo mam wyciek z piersi koloru białego lub żółtego o klejącej (ciągnącej) się konsystencji. Jakieś 5 miesięcy temu odstawiłam dziecko od piersi (karmiłam 11 miesięcy). Czy utrzymywanie się płynu w piersiach jest związane z wcześniejszym karmieniem? Czy te plamienia i upławy mogą świadczyć o zaburzeniach hormonalnych? Proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Plamienia śródcykliczne mogą być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi, jednak jeśli w przeszłości (niedalekiej zresztą) miała Pani problem z nadżerkś, to raczej tutaj należy szukać przyczyny. Nie należy ich lekceważyć. Myślę, że warto, aby wybarała się Pani ponownie do lekarza w celu kontroli (także piersi). W sprawie nadżerek naprawdę lepiej jest dmuchać na zimne.

Pozdrawiam!