Brązowe upławy po 20 tabletce antykoncepcyjnej

Witam. Biorę tabletki Yaz już 8 miesiąc. Kiedy brałam je na początku występowało u mnie krwawienie śródcykliczne, które następnie ustąpiło. Teraz przy 8 opakowaniu po 20 tebletce występują u mnie brązowe upławy przypominające miesiączkę. tabletki biorę regularnie(czasem różnica 2 godzin). Ostatnio używałam tabletek dopochwowych clotrimazolum. czy to moze mieć jakiś wpływ? mam powody do obaw?! co z zabezpieczeniem przed ciążą?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Pojawienie się brązowej wydzieliny może być związane z infekcją Nie można wykluczyć innej przyczyny nieprawidłowości. W przypadku nawrotu objawów konieczna będzie wizyta u ginekologa.