Brązowe upławy podczas przyjmowania doustnej antykoncepcji hormonalnej

Witam:) od 3 lat przyjmuję tabletki antykoncepcyjne. ostatni zdarzyło się ze w 1 tygodniu zapomniałam o jednej tabletce i zażyłam ją 24 h po wraz z kolejną ( taka też była instrukcja w ulotce dołączonej do opakowania). Napisane też było, że jeśli w poprzednim tygodniu, albo tym samym doszło do stosunku i nie zażyło się tabletki, istnieje ryzyko ciąży. Po pewnym czasie 7-10 dni po pojawiły mi się brązowe upławy. Robiłam test ciążowy, był ujemny. Dlaczego pojawiły się brązowe upławy?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Takie objawy najprawdopodobniej wynikają w zachwiania gospodarki hormonalnej organizmu. Proszę pamiętać, że test ciążowy jest wiarygodny po upływie 14 dni od stosunku.