Brązowe upławy przez 2 tygodnie

Witam:) Mam 16 lat. Boję się czy zaszłam w ciążę, ponieważ 3 tygonie temu mój chłopak, z którym jestem już 2 lata dotykał mnie penisem po moich narządach płciowych, ale, podkreślam, nie doszło w tym miejscu do wytrysku i po pierwsze nie uprawialiśmy seksu i jestem dziewicą. Po tym zajściu dostałam upławów o kolorze brązowym, które trwały przez dwa tygodnie... I 10 marca powinnam dostać miesiączkę, a jest 25 marzec i jej nie ma. Czy to może być spowodowane ciążą, czy może jednak to przez te upławy? Bardzo się boję i proszę o odpowiedź :) Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Nie jest prawdopodobne, by w opisanej przez Panią sytuacji doszło do zapłodnienia. Może Pani dla uzyskania całkowitej pewności wykonać test ciążowy (najlepiej poczekać z tym jeszcze z tydzień, tak aby jego wynik był bardziej wiarygodny). Brązowa wydzielina może być np. objawem zaburzeń hormonalnych, które zresztą tłumaczyłyby też opóźnianie się miesiączki. Przczyną obecności takiej wydzieliny może być również nadżerka szyjki macicy, polip lub infekcja dróg rodnych. Ustalić może to lekarz ginekolog w badaniu.

Pozdrawiam serdecznie!