Brązowe upławy w trakcie stosowania plastrów antykoncepcyjnych: co mogą oznaczać?

4 lipca br. miałam łyżeczkowanie. 27 lipca, tj. w 4 tygodnie po łyżeczkowaniu wystąpiło krwawienie i ból jajnika (jajnik jest powiększony- stwierdził to lekarz na badaniu kontrolnym 25 lipca - nie było robione USG). 27 lipca założyłam 1 plaster antykoncepcyjny firmy E***. Okres trwał 2,5 dnia, nie był zbyt obfity. Miałam wątpliwości, czy to faktycznie okres. W dniu 7 sierpnia, w trakcie stosunku poczułam ból, rano wystąpiło krwawienie i ból w podbrzuszu. Krwawienie/plamienie jest bezzapachowe, w kolorze krwi bądź ciemnobrązowym, czasem występują brązowe skrzepy. Zaznaczę, że nigdy nie miałam tego typu przypadłości, jak i żadnych innych. Proszę o odpowiedź, co to może oznaczać, jakie badania wykonać? Mój ginekolog nie przejął się tymi objawami, na badaniu po łyżeczkowaniu zbadał mnie tylko na fotelu, nie robił USG i nie zlecił dodatkowych badań.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Myślę, że przede wszystkim warto wykonać badanie USG.
Tym bardziej, jeśli badanie nie było wykonane po zabiegu wyłyżeczkowania.

Pojawienie się plamienia może wynikać z racji zastosowania plastrów antykoncepcyjnych. Czasami na początku ich stosowania może się to zdarzać w wyniku zmiany poziomu hormonów w organizmie. Krwawienie takie może również sugerować niecałkowite wyłyżeczkowanie jamy macicy bądź inne schorzenia.

Uważam, że powinna wykonać Pani badanie USG.

Pozdrawiam!