Brązowe upławy zamiast miesiączki - co to oznacza?

Witam,
mam 18 lat, 4 lutego powinna mi się pojawić miesiączka, a od dwóch dni mam brązowe plamienie z dróg rodnych, przy nich nie towarzyszy żaden ból ani swędzenie, 3 tygodnie temu „bawiłam się z chłopakiem”, nie doszło w ogóle do wytrysku, ale chłopak był parę razy we mnie bez prezerwatywy.
Z góry dziękuje za odpowiedź.

Witaminy w ciąży

Witam serdecznie,
podczas pobudzenia seksualnego dochodzi do wydzielania się preejakulatu. Zawiera on plemniki. Dlatego nawet jeżeli nie dojdzie do wytrysku, to możliwe jest zapłodnienie. Dlatego proponuję wykonanie testu ciążowego.
Plamienia przed miesiączka mogą być spowodowane m.in. zaburzeniami hormonalnymi.
W przypadku ujemnego wyniku testu ciążowego należy poczekać do kolejnej miesiączki. Gdyby plamienia się ponownie pojawiły, konieczna będzie wizyta u ginekologa.
Pozdrawiam