Brązowo beżowe upławy i uczucie wilgotności a ciąża

Witam. Pisałam już wcześniej. Nadal nie dostałam okresu, zamiast tego mam dziwny śluz codziennie, jest on żółty, lekko brązowawy i beżowy. Sama nawet nie wiem, jak to opisać. Martwię się wciąż, że to może być spowodowane ciążą. Okresu nie mam mies. niecały już. Nie mam żadnego swędzenia, pieczenia, tylko uczucie mokrości. Może ktoś mi powiedzieć, co mam zrobić?

Witam!

W Pani przypadku ciążę można wykluczyć (stosunek bez wytrysku w nieuszkodzonej prezerwatywie, 2 negatywne testy ciążowe).

Należy natomiast poszukać przyczyny zaburzeń miesiączkowania. Jeżeli leczy się Pani z powodu niedoczynności tarczycy, w pierwszej kolejności należałoby zbadać stężenie hormonów: TSH, fT3, fT4. Jeżeli są prawidłowe, przyczyną opóźnienia miesiączki mogą być cykle bezowulacyjne, niewydolność ciałka żółtego, zaburzenia endokrynologiczne w obrębie hormonów płciowych, przysadki, nadnerczy, zespół policystycznych jajników.

Powinna Pani udać się do lekarza ginekologa, który będzie miał możliwość zebrania dokładnego wywiadu oraz przeprowadzenia badania ginekologicznego. Dopiero wówczas będzie mógł zlecić odpowiednie badania i ewentualnie wdrożyć leczenie.
Jednak w Pani wieku nieregularne miesiączki są bardzo powszechne (podobnie jak opisywane upławy) i prawdopodobnie nie są objawem żadnej choroby. W przeciągu najbliższych lat cykle powinny się uregulować. Jeżeli upławy mają nieprzyjemny zapach, możliwe, że doszło do zakażenia w obrębie pochwy.